ZnameniCasu.cz (Na úvodní stránku) ZnameniCasu.cz

Evoluční teorie nebo biblické stvoření?

Evoluce nebo stvoření ?

86_evoluce_nebo_stvoreni.jpg

Evoluční teorie nebo biblické stvoření?

Vloženo: 07.09.2010
Zhlédnuto: 196574x
Témata: Evoluce nebo stvoření ?
PrintTisk

Pojďme se podívat co nám přináší evoluční teorie, co nám říká o původu a vývoji tohoto světa.

Na začátku dějin vesmíru byl gigantický výbuch neuvěřitelně koncentrované hmoty. Tento výbuch zvaný "velký třesk", po kterém následovala astrofyzikální evoluce, tedy vývoj galaktických a hvězdných systémů. Potom evoluce vyústila na naší Zemi do evoluce biochemické, tedy do vzniku a rozvoje života.

Tento model evoluce je zastáván velkou částí vědeckého světa a je uznáván naprostou většinou populace, kteří věří v evoluční teorii.

Představte si výbuch, například řízenou demolici velkého domu. Nálož byla odpálena, dům padá k zemi a zbyla po něm jen hromada suti. Co vzniklo tímto výbuchem? Vzniklo něco nového? Vznikl chaos, nekoordinovaná hromada, různě do sebe propletených materiálů, která se musí pomocí lidské síly odklidit. Může z této hromady sutě vzniknout samočinně něco nového, krásnější a dokonalejší stavba než tu kterou jste viděli padat k zemi? Když bychom trosky nechali ležet ladem po mnoho let, mohl by z těchto trosek vzniknout samočinně během dlouhých let nový dům?

Přátelé zamysleme se, nic samo od sebe nevznikne, vše musí mít nějakou příčinou, nějaký motor, hnací sílu. Každý dům, každé auto, každý kus nábytku, každá věc potřebuje ke svému vzniku naše přičinění, naše úsilí, naši práci. Určitě uznáte, že žádná věc na tomto světě nevzniká sama od sebe samočinným vývojem. Všechny věci jsou závislé na našem přičinění.

Dopracovali jsme se k závěru, že žádná hmotná věc nevzniká bez lidského zásahu.

Lidský genetický kód je tak složitý a obsáhlý, že když by jste chtěli tento kód zapsat, museli by jste popsat tisíc knih. Každá tato kniha by musela obsahovat pět set listů. Každý genetický kód je unikátní, každý člověk má svou vlastní tuto obsáhlou knihovnu.

Pokud nedovede vzniknout nedokonalá neživá věc sama od sebe, jak by mohl vzniknout složitý život, celá tak překrásná barevná příroda, plná všemožných rostlin a živočichů? Příroda, která je do posledního puntíku promyšlená a provázána.

Všechno živé muselo vzniknout mocnou neomezenou silou, která vše uvedla do chodu.

Tak jako tvoříme neživé věci na tomto světě, dáváme jim pomyslný život, tvar a funkčnost. Tak i příroda, člověk, všechny živé bytosti, které jsou mnohem dokonalejší, než jakýkoliv námi vytvořený výtvor, museli od někoho dostat tvar a funkčnost. Museli být vytvořeny a uvedeny do provozu. Musel být spuštěn složitý mechanismus, který se nazývá život.

Evoluční teorie, která poukazuje na vznik života výbuchem hmoty a následným vývojem po mnoho milionů let není uspokojivé vysvětlení. Věda nedovede pořádně říct co bylo před 5 tisíci lety, může tedy pak jasně říct co bylo před mnoha miliony, dokonce miliardy let?

Pokud je evoluční teorie výmysl, jak tedy mohl vzniknul život, kdo je jeho původcem?

Máme nejstarší knihu, ve které jsou přesně zaznamenány fakta vzniku života na této zemi. Ta kniha se jmenuje Bible. Bible je zdroj života a pravdy, ve které se můžeme dočíst o stvoření tohoto světa, můžeme v ní nalézt fakta o dějinách našeho světa až do dnešní doby.

Na začátku Bible je zaznamenáno, jak na počátku Bůh stvořil tento svět svým slovem. Stvořil celý vesmír, slunce, hvězdy. Naplnil naší planetu životem, rostlinami a živočichy. Stvořil člověka ke svému obrazu a učinil ho pánem nad veškerým tvorstvem. Bůh stvořil zemi za šest dní a sedmého dne odpočinul. Toto je biblická odpověď na původ života na planetě zemi.

Na jakou stranu se dáte?

Budeme věřit vědeckému výmyslu, teorii, která se neustále ladí a vymýšlí. Nebo budeme věřit faktům, které jsou zapsány v Bibli konstantně po dlouhá tisíciletí? Nebo si raději sednete ke svému oblíbenému televiznímu pořadu a řeknete mě to nezajímá, mě se to netýká?

Každý by se měl zamyslet, proč na světě je, kam po smrti půjde.

Člověk je svobodná bytost, každý má volbu na jakou stranu se přidá! Já volím Bibli, Ježíše Krista, cestu života.


Související články z kategorie - Evoluce nebo stvoření ?

Video - Privilegovaná planeta

349_privilegovana_planeta.jpg Je naše země zvláštní a ojedinělou planetou? Aby na planetě mohl vzniknout život, musí být splněno nejméně 20 důležitých faktorů: Musíme být na správném místě v galaxii, mít správnou vzdálenost od ...
Vloženo: 08.02.2011
Zhlédnuto: 12717x

Video vznik kaňonu - pouhé 3 hodiny nebo miliony let?

648_kanon.jpg Katastrofální erupce sopky Mt. St. Helen ve státu Washington, USA dne 18. května 1980 byla jednou z největších světových přírodních katastrof ve dvacátém století. Zároveň však otevřela vědeckému zkoumání nové pohledy ...
Vloženo: 11.04.2014
Zhlédnuto: 6092x

Evoluce nebo Stvoření - O čem vypráví motýlí křídlo?

251_motyl_3.jpg Idea živé přírody vyjadřuje nesmírnou krásu, něhu, životní pohodu, nevyčerpatelný zdroj inspirace básníků, spisovatelů, skladatelů, malířů – to je motýlí křídlo doklad majestátu Božího. Křídlo babočky, otakárka, nebo křídlo motýla z ...
Vloženo: 08.11.2010
Zhlédnuto: 242557x

Video - Postupný vývoj? Co na to vědci?

81_postupny_vyvoj.jpg V tomto videu Mgr. Libor Voteček Vám nastíní, složitost lidského genetického kódu. Je možný postupný vývoj? Mohl život vzniknout evolucí postupným vývojem? Více na OtaznikyZivota.sk ...
Vloženo: 07.09.2010
Zhlédnuto: 57594x

Čemu věříme - 3. Stvoření

154_cemu_verime_3_stvoreni.jpg 3. Stvoření Bůh je Stvořitel všeho a v Písmu podal spolehlivou zprávu o své stvořitelské činnosti. V šesti dnech Pán stvořil nebe i zemi i všechno pozemské tvorstvo a odpočinul sedmého dne ...
Vloženo: 29.09.2010
Zhlédnuto: 144246x

ZnameniCasu.cz - Evoluční teorie nebo biblické stvoření?